X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان
وبلاگ شخصی دکتر امیرهوشنگ واحدی

برای کمک به تسکین و بهبود درد زانو راه های زیادی وجود دارد که می توانید انجام دهید، زانو دردی که ممکن است در اثر یک حادثه بوجود آمده باشد یا بواسطه سال ها بیماری التهاب مفاصل.در اینجا 11 راه را پیشنهاد کرده ایم که با انجام دادن یا ندادن آنها به تسکین درد زانو کمک می کنید.


1- زیاد استراحت نکنید: استراحت زیاد باعث ضعیف شدن ماهیچه ها می گردد، که می تواند درد مفاصل را بدتر کند. یک برنامه ورزشی که برای زانوها از ایمنی و سلامت کافی برخوردار است پیدا کرده و آن را دنبال کنید. اگر مطمئن نیستید که کدام حرکات ورزشی برای شما مناسب است و یا باید چقدر ورزش کنید، با پزشک یا فیزیوتراپ صحبت کنید.

2- ورزش کنید: ورزش های هوازی یا ایروبیک باعث تقویت ماهیچه های محافظ زانو شده و انعطاف پذیری را افزایش می دهند. همچنین از ورزش های تحمل وزن و کششی نیز غافل نشوید. برای ورزش های ایروبیک، برخی انتخاب های خوب شامل پیاده روی، شنا و ورزش های آبی، دوچرخه سواری ثابت و تردمیل است. ورزش تای چی نیز به کم شدن خشکی مفاصل و افزایش تعادل کمک می کند.

3- مراقب باشید زمین نخورید: وقتی زانو درد می کند و یا تعادل ندارد، احتمال زمین خوردن بیشتر می شود و وقتی زمین می خورید آسیب بیشتری به زانو وارد می شود. مطمئن شوید خانه تان به اندازه کافی روشن است، برای بالا رفتن از راه پله از دستگیره نرده ها کمک بگیرید، و برای برداشتن چیزی از قفسه های بالاتر از یم نردبام محکم استفاده کنید تا احتمال زمین خوردن خود را کم نمایید.

4- از روش استراحت، یخ گذاشتن، بانداژ کردن و بالا گرفتن زانو استفاده کنید. وقتی علت زانو درد آسیب های جزئی و یا عود کردن التهاب مفصل است، توصیه های زیر را به ترتیب دنبال کنید: به زانوی خود کمی استراحت دهید، بر روی زانو یخ بگذارید تا التهابش کم شود، زانو را بانداژ کنید و آن را بالا نگه دارید.

5- وزن خود را متعادل کنید. اگر اضافه وزن دارید، کم کردن وزن باعث کاهش فشار بر زانوها می گردد. شما حتی نیازی نیست که به وزن ایده آل خود برسید. حتی تغییرات کوچک نیز تفاوت ایجاد می کند.

6- برای استفاده از وسایل کمکی پیاده روی خجالت نکشید. چوب زیر بغل یا عصا باعث کاهش فشار وارد بر زانوها می شود. انواع زانو بند بسته به مشکلی که دارید نیز به حفظ تعادل شما کمک می کند.

7- به طب سوزنی توجه داشته باشید. این طب سنتی چینی،  که به شکل وارد کردن سوزن های ریز در نقاط خاص بدن است، بطور گسترده ای برای تسکین انواع بسیاری از دردها بکار می رود و ممکن است برای زانو درد نیز مفید باشد.

8- اجازه ندهید کفش هایتان شرایط را بدتر کند. کفی های طبی باعث کاهش فشار وارد بر زانوها می گردد. برای آرتروز زانو، پزشکان اغلب نوع خاصی از کفی طبی را تجویز می کنند که شما باید در کفش خود قرار دهید. برای اینکه کفی مناسب پیدا کنید، با پزشکتان یا یک فیزیوتراپ صحبت کنید.

9- از دما کمک بگیرید. 48 تا 72 ساعت پس از آسیب زانو، از کمپرس سرد برای کاهش تورم و بی حس کردن محل درد استفاده کنید. یک کیسه یخ یا نخود سبز یخ زده به خوبی این کار را انجام می دهد. 15 تا 20 دقیقه و سه یا چهار بار در روز این کمپرس را روی موضع درد بگذارید. بسته یخ را در یک حوله بپیچید تا پوستتان آسیب نبیند. پس از این مرحله، شما می توانید از حمام آب گرم، تشک برقی یا حوله گرم به مدت 15 تا 20 دقیقه و سه یا چهار بار در روز استفاده کنید.

10- ورزش های پرشی انجام ندهید. ورزش های High-impact می تواند آسیب زانوهای دردناک را بیشتر کند. از ورزش های پرشی مثل دویدن، پریدن و کیک بوکسینگ بپرهیزید. همچنین از انجام ورزش هایی چون وزنه برداری که فشار بسیار زیادی بر زانوها وارد می کند اجتناب کنید. این ورزش ها درد را تشدید کرده و اگر به درستی انجام نشوند باعث آسیب می گردند.

11- مشاوره بگیرید. اگر زانو درد شما جدید است به یک پزشک متخصص مراجعه کنید تا معاینه شوید.  دانستن اینکه چگونه با آسیب زانو برخورد کنید برای شما بهرتین چیز است، بنابراین می توانید از هرگونه آسیب بیشتر جلوگیری نمایید./آدرس مطب: کرج – جهانشهر- ابتدای خیابان استانداری- روبروی مسجد رسول اکرم(ص) ساختمان آترین
طبقه اول - مرکز طب فیزیکی و فیزیوتراپی تخصصی دکتر واحدی

شماره های تماس:

 

برای دریافت نوبت روی لینک زیر کلیک کنید  

دریافت نوبت اینترنتی

 

برای مشاوره یکی از روشهای زیر استفاده کنید:
فرم مشاوره رایگان


info@drvahedi.ir

جهت ورود مستقیم به وب سایت علمی دکتر واحدی از اینجا وارد شوید.

.:: کلیک کنید ::.

قالب بلاگفا

قالب وبلاگ

purchase vpn

بازی اندروید