X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان
وبلاگ شخصی دکتر امیرهوشنگ واحدی

بر اساس مطالعه ای که در BMJ به چاپ رسیده است کسانی که بعد از جراحی تعویض مفصل از بیس فسفونات ها (داروهایی مانند آلندورنات یا استئوفوس) استفاده میکنند معمولا نیاز کمتری به جراحی مجدد پیدا میکنند.

بعضی محققین عقیده دارند که مصرف بیس فسفونات ها که بطور معمول در درمان استئوپوروز و پوکی استخوان بکار میرود میتواند احتمال جذب استخوان در اطراف مفصل مصنوعی و در نتیجه جلوی لق شدن زود هنگام آن را بگیرد. رایج ترین داروی بیس فسفونات مورد استفاده آلندرونات است. البته دلایل اندکی برای این مدعا وجود دارد. به همین علت دکتر نایجل آردن از دانشگاه آکسفورد تصمیم گرفت تا این موضوع را مورد بررسی قرار دهد.

او و همکارانش تعداد سه میلیون بیماری را که در بین سالهای 1986 و 2006 تحت عمل جراحی تعویض مفصل ران و یا زانو قرار گرفته بودند تحت مطالعه قرار دادند. آنها سپس کسانی را که بعد از عمل جراحی حداقل به مدت شش ماه از بیس فسفونات ها استفاده کرده بودند شناسایی کردند. بیماران به مدت 15 سال بعد از جراحی پیگیری شدند. آنها مشاهده کردند که کسانی که بعد از جراحی تعویض مفصل از بیس فسفونات ها استفاده کرده بودند نیاز کمتری به جراحی مجدد پیدا کرده و عمر مفصل مصنوعی آنها تقریبا دو برابر شده بود.

آنها عقیده دارند که بیس فسفونات ها مانع از بروز التهاب در اطراف مفصل مصنوعی میشوند. به نظر میرسد که این التهاب موجب بازجذب استخوان در اطراف مفصل مصنوعی و لق شدن آن میشود. این محققین امیدوارند تا بررسی بیشتر این موضوع بتوانند راه جدیدی را برای افزایش طول عمر مفاصل مصنوعی پیدا کنند.


منبع :ایران ارتوپدی


ن : دکترامیرهوشنگ واحدی
ت : پنج‌شنبه 21 شهریور‌ماه سال 1392

آدرس مطب: کرج – جهانشهر- ابتدای خیابان استانداری- روبروی مسجد رسول اکرم(ص) ساختمان آترین
طبقه اول - مرکز طب فیزیکی و فیزیوتراپی تخصصی دکتر واحدی

شماره های تماس:

 

برای دریافت نوبت روی لینک زیر کلیک کنید  

دریافت نوبت اینترنتی

 

برای مشاوره یکی از روشهای زیر استفاده کنید:
فرم مشاوره رایگان


info@drvahedi.ir

جهت ورود مستقیم به وب سایت علمی دکتر واحدی از اینجا وارد شوید.

.:: کلیک کنید ::.

قالب بلاگفا

قالب وبلاگ

purchase vpn

بازی اندروید