X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان
وبلاگ شخصی دکتر امیرهوشنگ واحدی

یک بررسی در مورد روش هایی که امروزه بطور شایعی برای درمان ساییدگی مفصل زانو به بیماران پیشنهاد میشود مشخص کرده که استفاده از بسیاری از آنها پایه و اساس ثابت شده علمی ندارند.

در این بررسی مشخص شده است که مکمل های حاوی گلوکزامین و کندروآیتین سولفات که از آنها بطور وسیعی برای کاهش درد و افزایش کارآیی زانوهای دچار ساییدگی و آرتروز استفاده میشود تاثیر ادعا شده را ندارند. متاسفانه امروزه برای مکمل های غذایی که حاوی این دو ماده هستند بطور وسیعی تبلیغ میشود و آنها را میتواند تقریبا در هر داروخانه ای با نام غضروف ساز پیدا کرد.
درمان دیگر انجام آرتروسکوپی به منظور شستشوی مفصل زانو و خارج کردن اجسام آزاد درون آن و تمیز کردن آن است. تاکنون دلیل متقاعد کننده ای در مورد اثر بخشی واقعی این روش جراحی ارائه و اثبات نشده است.

روش دیگر درمانی استفاده از تزریق هیالورونیک اسید با نام های تجاری متفاوت مانند هیالگان است که به منظور روان کاری مفصل و به امید افزایش دامنه حرکتی آن به درون مفصل تزریق میشود. بسیاری از بیماران از آن به تزریق ژل به درون زانو یاد میکنند. در مورد اینکه آیا این نوع درمان تاثیر واقعی در کاهش درد مفصل زانو و یا رفع خشکی آن داشته باشد تردید های جدی وجود دارد.
آرتروز یا ساییدگی زانو از علل شایع درد و محدودیت حرکتی در این مفصل است و از علل مهم ناتوانی و کاهش کارایی های معمول زندگی در سنین بالا میباشد. درمان صحیح و اثربخش این بیماری از اهمیت زیادی برخوردار است. انتخاب درمان مناسب موجب بهبود زودتر و موثرتر بیماری، کاهش عوارض جانبی تحمیلی به بیمار و کاهش اتلاف وقت و پول او میشود. بر بیمار و پزشک است تا با همفکری با هم مناسب ترین و اثربخش ترین درمان را انتخاب کرده و از درمان های بیفایده پرهیز کنند.

منبع :ایران ارتوپد


آدرس مطب: کرج – جهانشهر- ابتدای خیابان استانداری- روبروی مسجد رسول اکرم(ص) ساختمان آترین
طبقه اول - مرکز طب فیزیکی و فیزیوتراپی تخصصی دکتر واحدی

شماره های تماس:

 

برای دریافت نوبت روی لینک زیر کلیک کنید  

دریافت نوبت اینترنتی

 

برای مشاوره یکی از روشهای زیر استفاده کنید:
فرم مشاوره رایگان


info@drvahedi.ir

جهت ورود مستقیم به وب سایت علمی دکتر واحدی از اینجا وارد شوید.

.:: کلیک کنید ::.

قالب بلاگفا

قالب وبلاگ

purchase vpn

بازی اندروید